Tuesday, 9 September 2014

Maped Freewriter 1.0 Ball (kuličková tužka)

Sakryš, fakt jsem napsala "Maped Frewriter?" Omluvte mě, ale letošní tábor byl vážně náročný.

(překlad textu recenze na obrázku)
Po vypůjčení od jednoho dítěte na táboře jsem pero dva dny testovala než jsem napsala recenzi.
Body navíc za design - opravdu se mi líbí grip, který je pogumovaný a docela pohodlný. Líbí se mi i tvar celého pera, je štíhlý a pohodlně sedí v ruce.
I když je to propisovačka, píše hladce - kulička klouže po papíře bez námahy, inkoust dobře teče a neměla jsem ani žádné problémy s přeskakováním nebo kapkami, dokonce ani v drsných táborových podmínkách (zima/horko, pero volně hozené v kapse...).
Toto pero se prodává ve dvou variantách - uzavíratelné a klikací. Nejdříve byla na táboře klikací varianta, pak se objevila i uzavíratelná, ale rozhodla jsem se napsat recenzi na tu klikací (předpokládám, že ta uzavíratelná varianta bude úplně stejná co do výkonu, jen malinko jiný design)
Nejsem příliš citlivá na čárové kódy na těle pera, ale na tomhle... se mi ta samolepka vůbec nelíbí! Kdyby bylo moje, dávno bych ji sloupla.

+ design
+ hladké psaní
+ štíhlé tělo
+ pohodlný grip
+ žádné kapky a přeskakování
+ vyměnitelné náplně

- nálepka s čárovým kódem


Našla jsem jen jeden obchod, kde prodávali náplně (Activa), ale stránky tvrdí, že už se neprodávají. Takže náplň je sice vyměnitelná, ale jen pokud seženete náhradní. Nebo můžete zkusit sehnat nějakou, která tam bude pasovat. Na to, že je to propisovačka, je vážně docela dobrá, dokáže přežít i náročné podmínky letního tábora - zima, vedro, hození do kapsy a tak podobně. Od hrotu 1.0 mm jsem příliš nečekala, ale byla jsem příjemně překvapená - nepřeskakuje, nedělá kapky, pohodlný grip a cool vzhled. Nejraději mám sice pořád plnicí pera, ale táborové podmínky moc perům a inkoustu nesvědčí, takže tohle byla příjemná zkušenost.

No comments:

Post a Comment